SipsNamai.lt

Individualių namų statyba

Šiltų individualių namų statyba už patrauklią kainą

Kiekvienas pradedantis galvoti apie individualų namą paprastai iš pradžių svarsto, ką pasirinkti – statyti naują, ar pirkti seną namą. Kaikuriems naujo namo statyba asocijuojasi su daugybe rūpesčių, o didžiausią nerimą dažniausiai kelia šie klausimai: kur statyti namą, kokio tipo namą statyti, kokia bus jo statymo eiga, kiek laiko truks jo statyba, kiek tiksliai kainuos jo pastatymas, ar pastatytas namas atitiks šilumos reikalavimus, kur rasti patikimą partnerį šiuo atsakingu gyvenimo momentu? Neturint konkrečių atsakymų į šiuos klausimus neretai yra prieinama išvada – pirkti seną namą.

Seni namai dažnai yra verti, kad juos būtų galima pirkti, rekonstruoti, o vėliau juose gyventi, juolab, kad jie jau turi istoriją, kuri rodo, kad jie yra patvarūs ir patikimi. Tačiau naujos statybos namai neginčijamai turi daugiau privalumų – juose dar niekas negyveno, jie sukurti tiksliai pagal jūsų poreikius, juose nėra paslėptų problemų bei juose nėra pavojingų statybinių medžiagų. Naujuose namuose realizuojami visi nauji technologiniai laimėjimai, o senos problemos paliekamos senuose namuose. Taigi, žinant tai nenuostabu, kad dauguma žmonių dažniausiai pasirenka statyti naują namą, o tai padarę nesigaili.

Istorija

Šiuo metu Lietuvoje yra populiaru statyti įvairių konstrukcinių tipų namus. Vienas iš jų – tai skydinių namų tipas. Skydiniai namai, dar kitaip vadinami struktūrinių izoliacinių plokščių sistemos (SIPS) namais, savo istoriją pradėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose, Viskonsino valstijoje dar 1930-ais metais, kai Madisono miško produktų laboratorija siekdama išsaugoti miško išteklius pastatė pirmąjį skydinį pastatą, kurio skydai buvo pagaminti iš medžio drožlių plokštės su tarp jų esančia termoizoliacine medžiaga. Šio pastato atidarymo ceremonijoje pabrėždama šios technologijos svarbą dalyvavo pirmoji šalies ponia Eleonora Ruzvelt.

Vėliau ši pastatų statymo technologija buvo tobulinama skydus gaminant iš įvairių medžiagų bei iš šių skydų pastatus statant įvairiomis klimato sąlygomis. Rezultatai buvo džiuginantys. Šių skydų savikaina buvo begalo maža, o pastato pastatymo trukmė neregėtai trumpa. Skydiniai namai sparčiai populiarėjo ir XX-ojo amžiaus pabaigoje iš jų buvo pastatyta didžioji namų dalis tokiuose miestuose kaip Santa Paula, Fillmore, Palm Springs bei aplinkinėse jų teritorijose. Taigi, kodėl savo individualų namą verta statyti naudojant struktūrines izoliacines plokštes?

Aukščiausia energetinė vertė

Namai pastatyti iš šių skydų pasižymi itint didele šilumine varža. Kuo didesnė šiluminė varža, tuo mažesnės namo šildymo išlaidos. Pastatą statant iš skydų pasirinktinai galima pasiekti A, A+ arba A++ klasių energetinio naudingumo koeficientus. Tai prisklauso nuo skyduose naudojamos termoizoliacinės medžiagos struktūros ir storio.

Namų statyba kaina gera

Ar esate girdėję, kad naujo vidutinio dydžio namo kaina priklausomai nuo jo dydžio siektų tik 10 tūkts. ar 20 tūkst. eurų? Statant namą iš SIP – tai įmanoma. Kuriant strūktūrines izoliacines plokštes vienas iš esminių reikalavimų buvo sukurti pigią, ekologišką, gamtos išteklius tausojančią technologiją. Skydai yra pagaminti iš medienos apdirbimo metu gautų skiedrų ir itin lengvo putų polistireno. Skydus gaminant iš šių pigių medžiagų namo savikaina yra žymiai mažesnė nei statant kitų konstrukcinių tipų namus.

Labai greita individualių namų statyba

Namų statyba paprastai trunka labai ilgą laiko tarpą, pasinaudojus SIPS technologija vidutinio dydžio namą jau turint išlietus pamatus galima pastatyti vidutiniškai per dvi savaites.

SIPS namai – tai tvirti, ilgaamžiai, šilti, pigūs ir labai greitai pastatomi namai.